Vilniaus rajonas/apskritis

Šv. Jurgio bažnyčia

Nemenčinės dekanatas, Vilniaus arkivyskupija

Vargonų meistras Pastatymo data Klaviatūros ir balsai Klaviatūrų traktūra Registrų traktūra
Nežinomas XIX a. pr. 1 manualas, 9 registrai, būgnas, varpeliai Mechaninė Mechaninė

BuivydziaiVargonai sudegė kartu su bažnyčia (1982). 1986 m. pastatyta nauja bažnyčia (naujos bažnyčios vidaus panoraminė nuotrauka).

Vargonų prospektas pasižymi komponavimu aplink centrinę ašį ir yra skirtas vieno manualo vargonams. Tai trijų bokštų kompozicija, sudaryta iš centrinio poligonalinio bokšto (aukščiausia prospekto dalis) ir dviejų trikampių šoninių bokštelių. Ši kompozicijos forma panaši į Karaliaučiaus ir Kuršo meistrų prospektus, tačiau skiriasi plastiškai išlenkta laukelių viršutinių karnizų linija, nes Karaliaučiaus ir Kuršo meistrų prospektuose karnizai dažniausiai tiesūs.

Ant prospekto bokštų įkomponuotos skulptūros – du trimituojantys angelai ir karalius Dovydas (atkreiptinas dėmesys, kad mažesniuose prospektuose, tokiuose kaip Buivydžių vargonai, ši skulptūrų grupė pasitaiko gana retai, vietoj šių figūrų dažnesnės stilizuotos drožinėtos vazos, įmantrių formų kartušai).

Dispozicija

Vargonų dispozicija buvo užrašyta ir saugoma Kultūros paveldo centro archyve, Buivydžių bažnyčios vargonų byloje (~1970). Tai nėra autentiška dispozicija, kadangi XX a. pr. vargonai buvo perdaryti, todėl dispozicija įgavo romantinį atspalvį.

Manualas

Principal 4′
Major flet 8′
Pryncypal 8′
Holflet 8′
Quinta 2 2/3′
Gamba 8′
Iulla 2′
Minow flet 4′

Bębęn
Dzwonki

Prospektas

Vargonų prospektas 330 x 220 x 125 cm

Buivydziai

Vargonai apie 1960 m.